پ. جولای 25th, 2024

هواداران استقلال

وب سایت طرفداران باشگاه استقلال

کدام تیم نصف جام را می گیرد؟!

سپهر ستاری: لیگ برتر به هفته دهم خود رسید و تنها پنج هفته تا پایان نیم قصل اول رقابت ها باقی مانده است تا قهرمان نیم فصل اول رقابت ها مشخص شود.امسال هم مثل سال گذشته شاهد حضور پنج تیم استقلال، پرسپولیس، پدیده، تراکتور و سپاهان در میان مدعیان هستیم و این پنج تیم که می توان به آن ها لقب بیگ فایو را داد، نسبت به دیگر تیم ها از شانس بیشتری برای قهرمانی برخوردار هستند.

سپاهان: صدرنشین فعلی رقابت ها در این فصل شرایط بسیار خوبی را تجربه می کند و اگر دو تساوی ناامیدکننده مقابل پارس جنوبی و سایپا نبود، سپاهان اکنون با اقتدار بیشتری در رتبه نخست جدول قرار می گرفت. شاگردان قلعه نوعی در ده بازی ابتدایی خود تنها یک گل خورده اند و با 22 امتیازی که دارند، امسال از هر زمانی برای قهرمانی آماده تر هستند. زردپوشان سپاهان در پنج هفته آینده با تیم های نفت آبادان، استقلال، نساجی، شهرخودرو و پیکان بازی خواهند کرد که دیدار مقابل تیم های استقلال و پدیده و تعیین کننده خواهد بود.

پرسپولیس: قرمزهای پایتخت که برخلاف سال های گذشته با یک مربی جدید در لیگ برتر حاضر شده اند، امسال هم در رده های بالای جدول حضور دارند و از مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی هستند. پرسپولیس پس از سه باخت در شش بازی اول به خوبی خودش را بازیابی کرد و اگر چیپ بدموقع علیپور نبود آن ها تنها یک امتیاز از سپاهان کمتر داشتند ولی اکنون با 19 امتیاز در تعقیب این تیم هستند. مزیت شاگردان کالدرون به دیگر تیم ها در این است که آن ها بازی های خود با تیم های مدعی را انجام داده و در پنج هفته آینده باید با نفت مسجدسلیمان، نساجی، ذوب آهن، گل گهر و سایپا بازی کنند و این شانس را دارند که به سپاهان برسند.

استقلال: بعد از آن شروع ضعیف کمتر کسی فکر می کرد استقلال با استراماچونی این گونه اوج بگیرد و به رده های بالای جدول برسد؛ آبی های پایتخت اما با پنج برد پیاپی 18 امتیازی شده و به جرات آماده ترین تیم لیگ برتر هستند. استقلال اگر بتواند فرم هفته های اخیر خود را حفظ کند، مدعی جدی قهرمانی در نوزدهم خواهد بود و با توجه به بازی مستقیم با سپاهان و شهرخودرو، شانس قهرمانی نیم فصل اول را هم دارد. آبی ها به جز سپاهان و شهرخودرو بالانشین با تیم های نساجی، پیکان و شاهین بازی خواهند کرد.

شهرخودرو: شاگردان یحیی گل محمدی در تیم شهر خودرو، امسال هم به مانند سال گذشته رقیبی سرسخت برای مدعیان هستند و با دو بازی کمتر و 17 امتیاز چهارم هستند و در صورت برد در این دو بازی می توانند صدرنشین شوند. شهرخودر امروز با پارس جنوبی بازی می کند و پس از آن باید به مصاف تیم های گل گهر، تراکتور، نفت آبادان، استقلال، سپاهان و نساجی بروند. با فرم خوب تیم یحیی و بازی های بیشتر آن ها نسبت به دیگر تیم ها، شهرخودرو از مدعیان جدی قهرمانی نیم فصل اول خواهد بود.

تراکتور: تیم متمول تراکتور فصل را رویایی آغاز کرد ولی سه شکست پیاپی، این تیم را در بحرانی فرو برده که بیرون آمدن از آن کار راحتی نیست. تراکتور در هفته های ابتدایی برخلاف تیم های سابق دنیزلی اصلا گل نمی خورد ولی در سه بازی اخیر به اندازه تمام هفته های قبلی گل خورده و حالا با 17 امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به شهرخودرو که دو بازی کمتر از آن ها دارد، در رده پنجم است. فاصله پنج امتیازی تبریزی ها تا صدر جدول کار آن ها را برای قهرمانی دشوار کرده ولی تعطیلی لیگ و بازی های آسان تر آن ها نسبت به دیگر مدعیان می تواند تراکتور را از این بحران خارج کند. تبریزی ها در پنج هفته آینده به ترتیب به مصاف شهرخودرو، پیکان، شاهین، ماشین سازی و فولاد خواهند رفت.

شانس کدام تیم بیشتر است؟

با توجه به وضعیت تیم ها در جدول و قرعه آن ها در هفته های آتی، به نظر می رسد تیم های سپاهان و پرسپولیس از شانس بیشتری برای قهرمانی نیم فصل اول لیگ نوزدهم برخوردارند ولی از استقلال و شهرخودرو که این روزها شدیدا سرحال و آماده هستند نباید غافل شویم.

255 41

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.