ج. ژوئن 21st, 2024

هواداران استقلال

وب سایت طرفداران باشگاه استقلال

استقلالی‌ها منتظر سنت‌شکنی مجیدی

روزنامه خبرورزشی نوشت: فرهاد مجیدی در تیرماه ۱۳۷۶ از باشگاه بهمن به انتخاب ناصر حجازی به تیم استقلال پیوست. بازیکنی ۲۱ ساله در پست پشت مهاجم که البته میل زیادی هم به تهاجم داشت. فرهاد مجیدی از آن دسته بازیکنانی بود که پیش از راهیابی به استقلال این تیم را دوست داشت و دیدارهای استقلال و پرسپولیس همواره برایش از اهمیت و جذابیت بالایی برخوردار بود، اما او استارت خوشی با شهرآوردهایی که در دوران بازیگری تجربه‌شان کرد نزد.

اولین شهرآورد که فرهاد مجیدی در تاریخ فوتبالی‌اش تجربه کرد به سال ۱۳۷۶ برمی‌گردد. تیم ناصر حجازی در دیدار با تیم حمید درخشان در شرایطی به میدان می‌رفت که فرهاد مجیدی جوان هم فرصت حضور در چنین بازی مهم و حساسی را پیدا کرد. دیداری که در پایان با نتیجه سنگین شکست ۳ بر صفر استقلال به پایان رسید تا یکی از تلخ‌ترین خاطرات دوران بازیگری فرهاد مجیدی در آن رقم بخورد. اینکه خودش در مصاحبه‌ای گفته بود: «آن شهرآورد و آن شکست تلخ را هرگز فراموش نمی‌کنم. بعد از بازی همه اعضای تیم در اوج ناراحتی بودند ولی هرگز نمی‌توانم میزان ناراحتی ناصرخان را توصیف کنم.»

البته این آخرین شهرآورد تلخ برای فرهاد مجیدی نبود و شاید در طالعش این نوشته شده بود که شروعش در استقلال با ناکامی در شهرآوردها رقم بخورد، چون او در دومین شهرآورد زندگی‌اش باز هم با سری پایین زمین را ترک کرد. مجیدی دومین شهرآوردش را هم یک بر صفر باخت و این روند برایش در استقلال تا سال‌ها ادامه یافت. هر چند که در آن فواصل از استقلال به خارج از کشور ترانسفر می‌شد ولی روزهای خوب او در شهرآورد از سال ۱۳۸۹ شروع شد.

فرهاد مجیدی که در ۱۳ سال پیش از ۱۳۸۹ هرگز در شهرآورد برنده نشده بود در آن فصل شهرآورد را با برد به پایان رساند، بردی که تک‌گلش را هم خود فرهاد مجیدی به ثمر رساند تا همه خوشبختی‌های یک فوتبالیست برایش در یک دیدار رقم بخورد. او از آن پس تا سال ۱۳۹۰ در سه شهرآورد دیگر هم گل‌زنی و هم باز هم پیروزی با پیراهن استقلال رودرروی پرسپولیس را تجربه کرد تا پایانی خوش برای شهرآوردهایش داشته باشد.

او در تاریخ شهرآوردها تاکنون موفق به ۴ بار گل‌زنی شده و به همین بهانه هم عدد ۴ خودش را برای طرفداران استقلال ساخت که پیش از ۴ برد پیاپی استقلال روبه‌روی پرسپولیس به نماد آن تبدیل شده بود. حالا بسیاری از استقلالی‌ها به ویژه آن‌هایی که آمار تاریخچه تقابل‌های فرهاد و پرسپولیس را در ذهن دارند امیدوارند او بر خلاف دوران بازی‌اش این بار سنت‌شکنی کرده و شهرآوردهای دوره مربی‌گری‌اش را با برد استارت بزند.

این مطلب را هم از دست ندهید: واکنش کالدرون به اتهامات منشوری!

43503

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.