پ. جولای 25th, 2024

هواداران استقلال

وب سایت طرفداران باشگاه استقلال

فتحی: سلطان تسویه حساب با بازیکنان هستم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امیرحسین فتحی درباره صحبت‌هایی که درباره عملکرد او مطرح می‌شود، گفت: 6،7 ماه سکوت کرده بودم تا باشگاه در آرامش باشد و از جانب بنده آسیبی نرسد. بدترین شیوه، انداختن مشکلات گردن مدیران قبلی است. هر مدیری به اندازه خودش تلاش کرده و اگر نتوانسته، بضاعتش همین بوده است. صحبت‌هایی به من نسبت داده شد که اصلا در جریان آن نبودم یا برای زمان ما نبوده است.

وی افزود: گفتند بویان نایدونف، هافبک مقدونیه‌ای در زمان فتحی جذب استقلال شده است، در صورتی که قراردادش زمان قبل من یعنی دوره رضا افتخاری بسته شده بود. مدیربرنامه این بازیکن دو ماه قبل از حضور من در استقلال، نامه‌ای به باشگاه ارسال کرده و رسما قرارداد را فسخ می‌کند. هر چقدر هم می‌خواستیم شفر راضی کنیم که این بازیکن در لیست قرار بگیرد، اما نپذیرفت. من اصلا یک‌بار هم قیافه بویان را ندیده‌ام.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با اشاره به قرارداد وینفرد شفر تصریح کرد: بستن قرارداد شفر در زمان بنده نبود. ایرادی که در هیئت مدیره داشتم این بود که قرارداد شفر گران بسته شده بود و آنقدر ارزش نداشت. اگر شفر را برکنار نکرده بودیم، امسال قرارداد داشت و مبلغ قرارداد او و کادرش حدود یک میلیون و 500 هزار دلار برای استقلال آب می‌خورد. در هیئت مدیره و مجمع توضیح دادم شفر مربی خوبی است و به درد استقلال می‌خورد، اما نه با این مبلغ. در جام جهانی چند مربی بالای یک میلیون دلار گرفته بودند؟ قرارداد مربی چون دالیچ زیر یک میلیون دلار بود. منکر دانش شفر نیستم اما رقم او اینقدر نبود.

فتحی در خصوص اینکه گفته بود با هزینه نزدیک به صفر، قرارداد شفر فسخ خواهد شد، گفت: در کمیته فنی و پیش از دربی، نظرمان حذف شفر بود و از همان زمان دنبال سرمربی جدید بودیم و در دیدار با شهر خودرو او را برکنار کردیم. مربی با دانشی مثل استراماچونی آوردیم و به این نتیجه رسیدیم که اگر به شفر 550 هزار دلار بدهیم و قرارداد استراماچونی نیز 700 هزار یورو باشد، باز هم کمتر از مبلغ قرارداد سال جاری شفر هزینه کرده‌ایم.

وی در پاسخ به این سؤال که شما حقوق شفر را پرداخت نکردید و به همین دلیل فیفا استقلال را محکوم کرده است، خاطرنشان کرد: وقتی شفر را اخراج کردیم، بحث حقوق و پرداختی‌ها معنا ندارد. مربی در فیفا طرح دعوی کرد. قرارداد استراماچونی و دستیارانش 700 هزار یورو بود که با 550 هزار دلار طلب شفر باز هم زیر یک میلیون و 500 هزار دلار قرارداد شفر و دستیارانش می‌شد. شفر از ما در فیفا درخواست یک میلیون و 620 هزار دلار کرده بود. با شفر تسویه نکردیم.

فتحی اضافه کرد: روزی که قصد داشت برود، چند جلسه با او برگزار کردیم، اما توافق نکرد که پول بگیرد و برود. ایشان بالای یک میلیون دلار درخواست کرده بود و بدانید که قراردادش برای فصل جاری 900 هزار دلار بود. در ابوظبی و در دیدار استقلال با الهلال عربستان از طریق اطلاعات دوستان‌مان متوجه شدیم که با باشگاه بنی‌یاس امارات مذاکره کرده و حتی عدد قرارداد را گفته بودند. بنابراین، منطقی بود که صبر کنیم. شفر 325 هزار دلار طلب داشت که چه می‌رفت و چه می‌ماند، باید می‌گرفت.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال بار دیگر با این سؤال روبه‌رو شد که چرا حقوق شفر پرداخت نشد، گفت: من سلطان تسویه حساب با بازیکنان داخلی و خارجی هستم. با مارکوس نیومایر، الحاجی گرو، طارق همام و ایسما گونکالوس تسویه کردیم. به شفر نیز باید 325 هزار دلار می‌دادیم و کم و زیاد شدن دلار برای من قابل پیش‌بینی نبود. با دفاعیات مستند، درخواست یک میلیون و 620 هزار دلاری شفر را به 200 هزار دلار، ما به تفاوت قراردادش با بنی‌یاس و استقلال تغییر دادیم.

فتحی که با رادیو ورزش گفت‌وگو می‌کرد، در مورد اینکه چرا طلب باشگاه پاختاکور ازبسکتان برای انتقال ایسما پرداخت نشده است، گفت: من به همراه علی خطیر (معاون پیشین باشگاه استقلال) در استانبول جلسه‌ای با ایسما برگزار کردیم و پای برگه قراردادش را انگشت زد و تسویه کرد. باید دو مبلغ 50 هزار دلار به پاختاکور پرداخت می‌کردیم. تلفنی با مدیران این باشگاه صحبت کردیم و ایمیل زدیم که فرصت دهند تا در زمان مناسب پرداخت کنیم. مرداد ماه از این باشگاه فرصت گرفتیم که بهمن پرداخت کنیم، اما این زمان بنده در باشگاه نبودم.

وی در رابطه با اینکه چرا طلب شفر را پرداخت نکردند، گفت: قطعا باید پرداخت می‌شد اما پول نداشتیم. می‌گویند «بیرون نیامدن بی‌بی از خانه از بی‌چادری است». شفر در ماه رمضان سال گذشته گفت که چقدر روی میز پول دارید. باشگاه آن زمان پول نداشت و اگر داشت، قطعا پرداخت می‌کردیم. اینکه ساشا پسر او مدعی است که فلان چیز را به من گفته بود، درست نیست چون ما درخواست یک میلیون و 620 هزار دلاری او را تبدیل به 200 هزار دلار کردیم.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: بنده و همکارانم تلاش‌مان را کردیم طلب بازیکنی چون جپاروف که برای دوره بنده نبوده را، پرداخت کنیم تا رها نشود. بنده 30 هزار دلار از طلب جپاروف را پرداخت کردم. به خاطر دارم در مراسم چهلم درگذشت مرحوم دانایی‌فرد کنار پسرش نشسته بودیم و روز جمعه‌ای بود و نزدیک 13،14 ساعت به همراه خطیر چانه زدیم تا رضایت‌شان را برای فسخ قرارداد بگیریم تا شکایت نکنند.

فتحی در خصوص اینکه گفته می‌شود قرارداد کارگزار قبلی باشگاه استقلال در زمان او بسته شده است، گفت: این قرارداد در زمان من و با مصوبه هیئت مدیره و با اطلاع مجمع بوده است. ما به قرارداد پایبند بودیم و این شرکت زیرساخت‌های خوبی ایجاد کرده است. پس از من، شنیدم باشگاه با کارگزار جدید قرارداد بسته که خلاف مقررات است. از شکایت کارگزار قبلی بی‌اطلاع هستم، اما تصور می‌کنم که چون رضایت این کارگزار گرفته نشده، از استقلال شکایت کرده است.

256 251

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.