چ. ژوئن 29th, 2022

هواداران استقلال

وب سایت طرفداران باشگاه استقلال

نیکبخت: بزرگان استقلال جواب این تازه به دوران رسیده‌ها را نمی‌دهند

علیرضا نیکبخت واحدی از اینکه از محبوبیت استقلال روی سکوهای ورزشگاه‌ها کاسته شده، ابراز نگرانی می‌کند و معتقد است استقلال این فصل باید روی سکوی قهرمانی لیگ برتر بایستد. او غیبت یک مربی ایرانی کنار دست استراماچونی را از ضعف مدیریت باشگاه می‌داند و می گوید باشگاه استقلال ۵، ۶ سال است که مدیر کاربلد فوتبالی ندارد. او با خبرورزشی درباره دیاباته، دروازه‌بان دوم استقلال، شیطنت مجری شبکه سه و دیگر مسائل روز این باشگاه به گفت‌وگو نشست.

* از استقلال خبر دارید؟
خدا را شکر تیم به یک ثبات نسبی رسیده است. هم در کادر فنی و هم بین بازیکنان هماهنگی خوبی دیده می‌شود. البته این وضعیت در دوره شفر هم وجود داشت ولی اتفاقاتی رخ داد که نتوانست به کارش ادامه دهد. 
* از تیم و بازیکنان چطور؟
شکر خدا خریدهای بدی نداشتیم و روند تیم رو به جلو بوده است. 
* دیدارهای تدارکاتی تیم را دنبال می‌کنید؟
بله! استقلال بردهای خوبی به دست می‌آورد ولی خب نمی‌توان به این نتایج اتکا کرد. بازی‌های رسمی خیلی خیلی با دیدارهای دوستانه متفاوت هستند. فریب این نتایج را بخوریم کار استقلال تمام است. 
* نبود یک گلر دوم مطمئن در استقلال خوب است یا بد؟
قطعاً برای تیم بزرگی مانند استقلال خیلی بد است. حسینی خودش دروازه‌بان خوب و جوانی است ولی قطعاً باید یک دروازه‌بان دوم در حد خودش کنار دستش باشد. اول که اشتباه بزرگ وقتی رخ داد که مهدی رحمتی از استقلال رفت. وجود رحمتی بیش از هر کسی حتی بیش از استقلال، به سود خود حسینی بود. در همین استقلال همیشه دو دروازه‌بان هم‌سطح کنار هم حضور داشتند. طباطبایی و برومند، برومند و طالب‌لو، رحمتی و طالب‌لو، طالب‌لو با فروزان و همین رحمتی و حسینی که هر یک به تنهایی در اندازه ایستادن درون دروازه استقلال بودند. 
* درباره دیاباته چه می‌دانید؟
بازی‌هایش را در رسانه‌ها رصد کردم. ظاهراً که خوب گل می‌زند ولی خدا کند گلزن بازی‌های تمرینی نباشد و در دیدارهای رسمی هم به همین خوبی که در تمرینات گل زده، گل بزند. 
* وجود چنین مهاجمی چقدر به استقلال کمک می‌کند؟
استقلال در این چند سال فقط در دورانی که تیام را داشت دغدغه‌ای بابت گلزنی نداشت وگرنه قبل و بعد از آن باز هم با این مصیبت مواجه بود که چرا گلزن ندارد. استقلال باید قهرمان شود. دیگر برای تیمی مانند استقلال بس است که فقط برای داغ کردن رقابت‌های صدر جدول به لیگ بیاید. این در شأن هوادار ما نیست که تیمش را فقط برای کسب سهمیه حمایت کند. پس قهرمانی چه می‌شود؟ الان ما شاهدیم که محبوبیت استقلال روی سکوهای ورزشگاه‌ها کم شده است. این خبر بدی برای استقلال و مدیرانش است. 
* نبود دستیار ایرانی در کادر استراماچونی را چطور ارزیابی می‌کنید؟
این نظر سرمربی است که کمک ایرانی داشته باشد یا نه. ولی خیلی بهتر بود که یک مربی ایرانی دم دست او باشد. استراماچونی نمی‌داند وقتی به تختی آبادان می‌رود چه شرایطی در انتظارش است و یا وقتی به یادگار تبریز می‌رسد چه فضایی انتظار او و تیمش را می‌کشد. یک کمک ایرانی غیر از اینکه شناخت بهتری از بازیکنان ایرانی و حس و حال آن‌ها دارد، می‌تواند در ارتباط با فضای کلی استادیوم‌ها هم به استراماچونی کمک کند. 
* این وظیفه چه کسی بود که این موضوع را به استراماچونی بگوید؟
قطعاً این از ضعف کادر مدیریتی باشگاه استقلال است. مدیران استقلال فقط دنبال پولسازی و درآمدزایی برای باشگاه هستند و به کلی تیم و کادر فنی و بازیکنان را از یاد برده‌اند. اصلاً نمی‌دانند در تیم‌های پایه چه خبر است. من آدم چاپلوس و آویزانی نیستم که دربه‌در باشگاه باشم و هر روز سروته‌ام را بزنند به آنجا بروم. الان ۵ سال است که به باشگاه نرفته‌ام. 
* چطور؟
وقتی مدیرعامل استقلال را نمی‌شناسم برای چه باید بروم؟ من فتح‌ا… زاده، منزوی، بهرام امیری، حاجی اولیایی، نظری جویباری و این‌ها را به عنوان مدیران استقلالی می‌شناسم که کارشان را بلد هستند. برخی می‌گویند چرا از فتح‌ا… زاده تعریف می‌کنی؟ او که وعده‌هایش عملی نمی‌شد. ولی من می‌گویم او اینقدر مدیر بود که وعده‌هایش را هم شیرین به زبان می‌آورد و با همان حرف‌ها بیشترین جام را برای استقلال آورد. مدیر باید فوتبال را بشناسد. 
* مدیر فوتبالی یعنی چه؟! بیشتر توضیح می‌دهید؟
یعنی وقتی فتح‌الله زاده می‌خواست مرا به امارات بفرستد طوری قرارداد بست که قرضی مرا به آنجا داد که وقتی قراردادم تمام شد، دوباره به استقلال برگشتم، اما الان بازیکنان را به سادگی از دست می‌دهند. تا می‌گویند رضایتنامه قطعی، معطل نمی‌کنند و بازیکن را به طور کامل از دست می‌دهند. چرا اللهیار صیادمنش را قطعی به فنرباغچه دادند؟ به خدا به جای این ۸۵۰ هزار دلار می‌شد از این بازیکن تا سه، چهار برابر درآمدزایی کرد. اینهاست که دل ما را می‌سوزاند. 
* در تلویزیون هم که به لوگوی باشگاه توهین می‌کنند.
در پاسخ به این موضوع باید بگویم اگر می‌بینید بازیکنان بزرگ استقلال جواب این تازه به دوران رسیده‌ها را نمی‌دهند به این دلیل است که این آدم کوچولوها می‌خواهند با بردن اسم استقلال بزرگ شوند. افرادی را می‌شناسم که بقالی سرکوچه‌شان آن‌ها را نمی‌شناخت ولی از کنار اسم استقلال سرشناس شدند! فکر می‌کنم هرچه کمتر به این آدم‌های کوچک بپردازیم، برای اسم استقلال بهتر است. اسم این باشگاه بزرگ با دوتا حرف بی‌تربیتی کوچک نمی‌شود.

256 43

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.