پ. مه 26th, 2022

هواداران استقلال

وب سایت طرفداران باشگاه استقلال

سعادتمند: نمی‌توانم در استقلال کار کنم

احمد سعادتمند در درباره شرایط استقلال، مخالفت دوباره با استعفای او از هیئت مدیره باشگاه و دیگر مسائل صحبت‌هایی را مطرح کرد که در زیر می‌خوانید:

*محمدرضا داورزنی، معاون وزارت ورزش و جوانان در مراسم برترین‌های فصل گذشته فوتبال اعلام کرد که با استعفای شما از هیئت مدیره استقلال مخالفت شده است و باید به این باشگاه بازگردید.

در این مورد چندین بار صحبت کرده‌ام. بر حسب اعتقاداتم و 18 دلیلی که هر کدام برای من حائز اهمیت است، نتوانستم در باشگاه استقلال به کارم ادامه دهم. من استقلال را دوست دارم و با وجود اینکه مدیرکل دفتر توسعه ورزش‌های پایه وزارت ورزش هستم، بهترین شغل و حکمی که گرفتم، ریاست هیئت مدیره باشگاه استقلال بود. من با عشق و علاقه می‌خواستم کار کنم، اما شرایط طوری نیست یا نبود که بتوانم کارم را انجام دهم.

*هواداران استقلال این موضوع را مطرح می‌کنند که شما مسائلی را در باشگاه استقلال دیده‌اید که تصمیم به کناره‌گیری گرفتید.

بله، 18 دلیل برای جدایی داشتم و اگر این موارد را خدمت هواداران بگویم، حق را به من می‌دهند.

*یعنی اگر وزیر ورزش باز هم مخالفت کرده و بخواهد به استقلال باز گردید، روی تصمیم‌تان مُصر هستید؟

باشگاه استقلال و پُستی را که به من دادند، دوست دارم، اما اجازه دهید با بیرون ماندن به این تیم کمک کنم تا این‌گونه مثمرثمر باشم. شاید یکی از بهترین احکامی که گرفتم، از مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش بود، آن هم به خاطر شناختی که از من داشت، این حکم را داد. از ایشان به خاطر حکم ریاست هیئت مدیره باشگاه استقلال سپاسگزارم، اما شرایط به گونه‌ای بود که نمی‌توانستم کار کنم.

*چرا واضح صحبت نمی‌کنید که مشکلات باشگاه استقلال چیست؟

اگر من، پیشکسوتان و مدیران قبلی باشگاه بخواهیم صحبتی انجام دهیم و مدام تحلیل کنیم و ایراد بگیریم، کمکی به باشگاه استقلال نکرده‌ایم. باشگاه نیاز به آرامش و حمایت دارد. همه باید حمایت کنند تا باشگاه در آرامش کارش را انجام دهد. در رابطه با نقاط ضعف باشگاه صحبتی نکنیم، بهتر است و باید طبق شرایط به باشگاه کمک کنیم.

*استقلال هم فصل را با شکست مقابل ماشین‌سازی آغاز کرد تا شروع ناامیدکننده‌ای داشته باشد.

حق استقلال باخت نبود. از رسول خطیبی انتظار بیشتری می‌رفت، چون سیستم ماشین‌سازی سیستم قشنگی در فوتبال فیرپلی (جوانمردانه) نبود. شاید به لحاظ فنی این نوع بازی کردن تاکتیک باشد، اما اینکه بازیکنان مرتب خودش را به زمین بیاندازند و بهانه مصدومیت بگیرند، قشنگ نیست. حداقل حق استقلال تساوی بود و شاید اگر تغییراتی که استراماچونی از دقیقه 60 به بعد گرفت، زودتر می‌گرفت برنده هم می‌شد. اگر استقلال با توجه به صحبت‌هایی که سرمربی تیم نیز انجام داده، دو سه مهره دیگر در نقاط حساس و ضعف بگیرد، شک نکنید مدعی قهرمانی خواهد بود.

*یکی از حواشی اخیر استقلال نبود مترجم کنار استراماچونی در بازی با ماشین‌سازی بود.

در این مورد اجازه بدهید صحبتی نکنم. این مسائل پیش افتاده است و باید انجام می‌شد. هر کاری پروتکل خاص خودش را دارد و باید رعایت شود. بودن مترجم کنار استراماچونی کار مهم و سختی نبود. البته دو ماه است در باشگاه نیستم و نمی‌دانم چه اتفاقاتی می‌افتد. باشگاه سخنگو دارد و شاید دلایل منطقی داشته باشند و با توجه اینکه اطلاعاتم کافی نیست، شاید خوب نباشد اظهارنظر کنم.

*اگر صحبت خاصی در رابطه با استقلال دارید، بفرمایید.

برای استقلال آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم به حق قانونی‌اش برسد، هر چند که اعتقاد دارم استقلال فقط در زمین نمی‌جنگد و در چندین جبهه باید بجنگد.

*منظورتان از چندین جبهه چیست؟

اجازه دهید در همین حد صحبت کنم!

255 43

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.