د. مه 23rd, 2022

هواداران استقلال

وب سایت طرفداران باشگاه استقلال

وقتی حرف ناصر حجازی درست از آب درآمد

1 min read

به گزارش خبرورزشی، دقیقاً از سال ۷۸ بود که دهم اردیبهشت به روزی مهم در تاریخ باشگاه استقلال بدل شد. روزی که این تیم عنوان نایب‌قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا را به دست آورد و قاعدتاً کسب چنین افتخاری باید مایه خرسندی هواداران و مدیرانش باشد، اما برخلاف انتظار، ناصر حجازی فقید چوب این موفقیت را خورد و از استقلال اخراج شد! در واقع مدیران و هواداران این تیم در آن مقطع دومی را برنمی‌تابیدند و همه چیز برای‌شان در سکوی قهرمانی خلاصه می‌شد.

شکست تلخ خانگی

بدون شک مهم‌ترین عاملی که باعث شد به نایب‌قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا در فصل ۹۹-۹۸ از طرف طیف قابل ملاحظه‌ای از هواداران استقلال به عنوان یک افتخار ارزشمند نگریسته نشده و همواره از آن به تلخی یاد می‌کنند، شکست خانگی مقابل تیم جوبیلو ایواتا ژاپن در جدال نهایی است. مسابقه‌ای که استقلال در حضور بالغ بر ۱۰۰ هزار تماشاچی با حساب ۲ بر یک مغلوب سامورایی‌ها شد و جام را در تهران تقدیم آن‌ها کرد. از همانجا بود که سناریوی برکناری حجازی کلید خورد و ۱۰ روز بعد پس از آن باخت مشکوک و از یاد نرفتنی مقابل سایپا همه چیز جنبه واقعی به خود گرفت. در واقع مرحوم حجازی بابت دوم شدن در آسیا به جای اینکه تشویق شود، تنبیه شد. در آن مقطع رابطه سرمربی تیم با تعدادی از بازیکنان بزرگ استقلال به شدت بد شده بود طوری که ناصرخان پس از نایب‌قهرمانی در آسیا تأکید داشت اگر فصل آینده بماند (که البته نماند) حداقل ۱۰ نفر را کنار خواهد گذاشت. البته هنوز هم تعدادی از هواداران استقلال معتقدند تعویض فرهاد مجیدی در بین دو نیمه بازی با جوبیلو ایواتا و خارج‌کردن سرمربی کنونی آبی‌پوشان از میدان آن هم در حالی که تیم با دو گل عقب افتاده، اشتباه تاکتیکی ناصرخان بود. این مسئله را نیز از یاد نبریم که علی موسوی مهاجم وقت استقلال خودش به تنهایی در آن بازی معروف حداقل ۳ موقعیت بسیار خوب را هدر داد. توپ‌هایی که گل شدن حتی یکی از آن‌ها می‌توانست سرنوشت استقلال و حجازی را عوض کند.

خواب فینال!

مسابقه تمام شد و استقلال دوم. چند روز پس از آن هم ناصر حجازی به بهانه شکست مقابل سایپا و در واقع به واسطه نایب‌قهرمانی در آسیا! از کار برکنار شد. حجازی پس از اخراج در گفتگو با یکی از رادیوهای خارجی مدعی شد چند بازیکن وقت استقلال به او خیانت کردند. ناصرخان همچنین صراحتاً اعلام کرد استقلال و پرسپولیس حداقل تا ۱۰ سال آینده یعنی تا بهار سال ۸۸ هرگز به فینال جام باشگاه‌های آسیا نخواهند رسید. در آن زمان خیلی‌ها برابر این حرف موضع گرفتند، اما گذشت زمان صحت پیش‌بینی اسطوره استقلال را ثابت کرد. حالا امروز ۲۱ سال از آخرین نایب‌قهرمانی آبی‌پوشان پایتخت می‌گذرد و آن‌ها هنوز نتوانسته‌اند به جایگاهی برسند که روزی حجازی را بابت رسیدن به آن از روی نیمکت خودشان کنار گذاشتند.

43 43

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.