د. ژوئن 27th, 2022

هواداران استقلال

وب سایت طرفداران باشگاه استقلال

زرینچه: نمی‌توانستم شیرجه بزنم و پای تبریزی را بگیرم!

روزنامه خبرورزشی نوشت: استقلال باز هم نبرد تا طلسم لیگ نوزدهم برایش همچنان تداوم داشته باشد. در جریان مسابقه پنج‌شنبه با ذوب‌آهن اتفاقات حاشیه‌ای فراوانی رخ داد که قسمتی از آن به وقایع روی نیمکت معطوف می‌شد و انتقاداتی را متوجه جواد زرینچه کرد. خبرورزشی برای اینکه یک‌طرفه به قاضی نرفته باشد با سرپرست استقلال تماس گرفت تا دفاعیه او را نیز بشنود.

استقلال باز هم نبرد…
واقعاً جایگاه ما اینجا نیست و حتماً صعود می‌کنیم. قطعاً شرایط تغییر کرده و بهتر می‌شود. شک نکنید روزهای خوب استقلال آغاز می‌شود. خودتان نمایش ما مقابل ذوب‌آهن در اصفهان را دیدید. دیدید استقلال چقدر خوب حمله می‌کرد، ولی به رغم این بازی خوب، پیروز نشدیم. متأسفانه گل‌های بدی خوردیم و اتفاقات تلخی رخ داد، ولی قطعاً این روزهای بد تمام شده و شرایط خوب به وجود خواهد آمد.

مرتضی تبریزی بعد از تعویض کار عجیبی انجام داد و با لگد به کلمن کوبید. رفتاری که با انتقاد طرفداران از او و البته شما مواجه شده است. طرفداران می‌گویند شما باید در آن صحنه قاطعانه برخورد می‌کردید.
ببینید این اتفاقاتی که روی سکوها رخ می‌دهد به داخل زمین هم کشیده می‌شود. در هفته دوم عده‌ای از هواداران علیه بعضی نفرات شعار دادند و پنج‌شنبه شب نیز گروهی از استقلالی‌ها روی سکو حیا کن، رها کن می‌گفتند. عده‌ای از هواداران استقلال علیه مرتضی تبریزی شعار می‌دادند. برای این بچه حیا کن، رها کن سر دادند. متأسفانه به او فحاشی شد. بدیهی بود که او هم آدم است و واکنش نشان بدهد. البته من اصلاً رفتار مرتضی را تأیید نمی‌کنم و معتقدم تماشاگر هر کاری هم روی سکوها کرد، دلیل نمی‌شود که بازیکن داخل یا کنار زمین چنین حرکاتی بکند. رفتار مرتضی تبریزی نه توجیه‌پذیر بود و نه قابل قبول. این حرکات نباید در استقلال انجام شود. استقلال تیم بزرگی است که کوچک‌ترین حرکات اعضای آن با بیشترین بازتاب‌ها مواجه می‌شود. با خود مرتضی هم حرف زدم و به او گفتم این حرکات نباید در استقلال انجام شود. استقلال شرایط خاص خودش را داشته و نمی‌توان آن را با سایر تیم‌های لیگ برتری مقایسه کرد.

و در مورد انتقاد هواداران از واکنش نشان ندادن شما؟
ببینید وقتی تبریزی با آن عصبانیت آمده و به کلمن لگد زده، من در آن واحد چه کاری می‌توانم بکنم؟ همه چیز زیر ۵ ثانیه اتفاق افتاد. آیا من می‌توانستم شیرجه بزنم و پای مرتضی را بگیرم؟ قطعاً نمی‌توانستم این کار را بکنم. اتفاقاً اگر در آن صحنه واکنش آنی نشان می‌دادم احتمال داشت اتفاقات بدتری رخ بدهد بنابراین بهتر بود همه چیز را می‌گذاشتیم برای رختکن. همین کاری که من کردم.

در مورد تعویض نیمه اول مهدی قائدی هم صحنه‌ای را از تلویزیون دیدیم که استراماچونی حرص و جوش می‌خورد، ولی شما روی نیمکت بودید.
بله. من روی نیمکت بودم، چون کارم را درست و کامل انجام داده بودم. محسن کریمی مصدوم شده بود و من طبق درخواست آقای استراماچونی برگه تعویض پر کردم، ولی آن صحنه‌ای که من کارهای تعویض را انجام داده و به داور چهارم برگه را تحویل دادم، تلویزیون مشغول تصویربرداری از خود بازی بود. نامه تعویض را دادم و آمدم روی نیمکت. در آن صحنه نمی‌توانستم کنار زمین بروم، چون طبق قانون از هر تیم فقط یک نفر می‌تواند لب خط باشد و، چون سرمربی تیم کنار خط بود، من از روی نیمکت بلند نشدم. منتظر بودیم داور چهارم تابلو را بلند کند تا قائدی بتواند داخل برود. طبیعی بود که استراماچونی نگران تیم باشد. همه ما نگران بودیم و هستیم، ولی خب یک نفر عصبی و زودجوش است، اما دیگری آرام می‌نشیند و همه چیز را داخل خودش می‌ریزد.

بازیکنان استقلال ناراحتند که چرا با فحاشی‌هایی که در شهرستان‌ها می‌شود، هیچ برخوردی نمی‌شود.
این موارد در حیطه اختیارات و وظایف کمیته محترم انضباطی است. آقایان ناظر باید گزارش کنند که در شهرستان‌ها چه بر سر استقلال می‌آید. نه فقط استقلال بلکه فحاشی به هر تیمی بد است. همه بازیکنان، مربیان و مسئولان تیم‌ها خانواده دارند. این اتفاقات باید رصد شده و با آن برخورد جدی شود.

این مطلب را هم ببینید: طعنه نوید محمدزاده به استقلال با یک عکس سنگین!

43503

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.