پ. ژوئن 13th, 2024

هواداران استقلال

وب سایت طرفداران باشگاه استقلال

دیاباته: رفتن استراماچونی مشت محکمی به من بود!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شیخ دیاباته با حضور در برنامه تلویزیونی فوتیال برتر گفت: فوتبال ایران را خیلی خوب نمی‌شناختم. یک مقدار فکر کردم و گفتم باید از نزدیک شرایط را ببینم و تصمیم گرفتم با استراماچونی کار کنم. او را از قبل می‌شناختم. بعد از آن پذیرفتم که به ایران بیایم و پشیمان نیستم. بعد از او فرهاد مجیدی هم با من با احترام کار می‌کند و از او هم در تمام بازی هایم تشکر می‌کنم.

وی در پاسخ به این سوال که نظرش درباره تغییر سرمربی تیم چیست؟ عنوان کرد: رفتن استراماچونی یک مشت محکم به من بود. او را دوست داشتم و از خودم می‌پرسیدم که چه کسی جای او می‌آید. نگران اسنقلال بودم و خدا را شکر بعد از رفتن استراماچونی یک مربی دیگر آمد که مربی و فرد خوبی است.

مهاجم تیم فوتبال استقلال درباره این موضوع که کار بعد از استراماچونی برای مجیدی سخت بود و فشار زیادی را تحمل کرد گفت: همیشه سخت است که کسی جایگزین مربی خوبی شود. فشار زیادی بود، چون ایرانی‌ها استراماچونی را خیلی دوست داشتند. از مجیدی تشکر می‌کنم که پذیرفت در استقلال کار کند. شروع کار او سخت بود و خداراشکر که الان همه چیز خوب است. مجیدی لیاقت این را دارد که از او تشکر کنم.

دیاباته درباره کیفیت لیگ برتر ایران و تطبیق دادنش با شرایط گفت: من خیلی سریع خودم را تطبیق می‌دهم. از آفریقا می‌آیم و دو ملیت مالی و فرانسوی دارم و خیلی‌ها نمی‌دانند که ایرانی هم هستم. من بچه اکباتان هستم. خیلی از ایرانی‌ها مثل بچه شان نگران من هستند. به خاطر همین من خیلی زود تطبیق پیدا کردم. رنگ پوستم سیاه است، ولی ایرانی هستم. شاید خیلی زود در تیم ملی ایران هم بازی کنم! صادقانه بگویم که ایرانی فوق العاده مهربانند. زمانی که کرونا شتاب گرفت در فرانسه بودم و افرادی به من گفتند که می‌خواهی به ایران برگردی و جواب دادم بله برمی گردم. به دوستانم گفتم که ایرانی‌ها نژادپرست نیستند و انسان‌های خوبی هستند.

وی درباره اینکه چرا استقلال قهرمان لیگ نشد، تصریح کرد: استقلال تمام تلاشش را کرد. باید واقعیت را گفت که پرسپولیس تیم خوبی است و لیاقت جایگاهش را دارد. در این فصل تیم ما خیلی بد هم نبود. تغییر مربی روی عملکرد تیم تاثیر گذاشت و جایگاه دومی لیگ برای ما خوب است. معتقدم که پرسپولیس بسیار خوب بود و احترام زیادی برای این تیم و تمام تیم‌های لیگ قائلم. تمام تیم‌ها مقابل ما خوب بازی می‌کنند باید بگویم که لیگ ایران خیلی خوب است.

وی درباره ادامه حضورش در استقلال گفت: نمی‌توانم درباره آینده صحبت کنم و نمی‌توانم بگویم می‌مانم یا نه. باید فصل را به بهترین شکل به پایان برسانیم و بعد از آن درباره اش صحبت کنیم. دوست دارم درباره موضوعی صحبت کنم. وقتی مقابل سپاهان بازی کردیم سرمربی این تیم نبود و گفتند بیمار است و بعد از بازی او را دیدم. از همه می‌خواهم دعا کنند که سلامتی اش را به دست بیاورد.

دیاباته درباره دربی جام حذفی گفت: می‌دانم که بازی خیلی مهمی است و دوست دارم در این مسابقه بازی کنم و امیدوارم بازی خوبی انجام دهیم و باید ببینیم چه چیزی پیش می‌آید.

256 251

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.